17 Temmuz 2008 Perşembe

KAHRAMAN PİLOTLAR / FLY BOYS


Yönetmen: Tony Bill
Oyuncular: James Franco, Scott Hazel, Mac McDonald, Philip Winchester, Todd Boyce, Michael Jibson
Senaryo: Phil Sears - Blake T. Evans
Görüntü Yönetmeni: Henry Braham
Müzik: Trevor Rabin
Kurgu: Chris Blunden, Ron Rosen
Tür: Aksiyon - Macera
Süre: 139 Dk.
Yapım: 2006 - ABD/Fransa
Gösterim tarihi: 6 Ekim 2006

Konu: 1916 yılındayız. Birinci Dünya Savaşı iki yıldan beri tüm şiddetiyle devam etmektedir. İngiltere ve Fransa’nın müttefik güçleri, batı cephesinde Almanlar’ın sağlam siperlerine karşı verdiği savaşta başarılı olamamış, milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. Öte yandan Avrupalılar’ı kendi savaşlarıyla başbaşa bırakmayı tercih eden Birleşik Amerika tarafsızlık ve izolasyon politikasını ısrarla korumaktadır. Ancak gönüllü ambulans sürücüleriyle Fransız lejyonunun üyesi olan bazı Amerikalılar, müttefiklere yardım etmek için Avrupa’ya geçmişlerdir.

Çok geçmeden Amerikalı gönüllülerden bazıları, iyi teçhizatlı Alman pilotlarıyla baş edebilmek ve müttefiklerin savaş çabalarına yardımcı olabilmek için kendi özel filolarını oluştururlar. Ölümüne mücadeleyi göze alan “Flyboys - Kahraman Pilotlar” filosu bu şekilde meydana gelir.

Ailesinden kalan 900 dönümlük çiftlikten tahliye edilen Teksas doğumlu Blaine Rawlings James Franco, bir haber bülteninde izlediği filonun kahramanlıklarında kendisi için yepyeni bir gelecek görür. Yabancı ülkelerdeki Fransız lejyoneri Higgins Christien Anholt ambulans şirketinden bu filoya geçiş yapar. Asker kökenli bir aileden gelen Nebraska doğumlu William Jensen Philip Winchester, aile geleneğini devam ettirmek adına bu filoya katılır. Zengin ve güçlü babasının baskılarına boyun eğmek istemeyen ve kendi başına birşeyler yapmak isteyen Briggs Lowry de Tyler Labine filoya gönüllü olarak katılanlar arasındadır. Doğru dürüst nişan bile alamayan ukala ve kendini beğenmiş Eddie Beagle David Ellison kendi geçmişinden kaçar gibidir. Ülkesinden uzakta yaşayan siyah Amerikalı Eugene Skinner’ın Abdul Salis ise filoya katılıp Fransa’yı savunmak için bambaşka bir sebebi vardır. Amerika’da sırf siyah olduğu için uçakların kokpitine bile girmesine izin verilmezken Fransa ona her türlü hoşgörüyü göstermiş, hatta bu ülkede boks şampiyonu bile olmuştur.
0 yorum:

Yorum Gönder

1) Öncelikle, kesinlikle küfür etmiyorsunuz.

2) Eğer önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi belirtiyorsunuz.

3) Web siteni reklamı yapmak yasaktır.

4) Yorumunuza gelen cevapları görmek için E-posta yoluyla abone ol seçeneğine tıklıyorsunuz

5) Teşekkürler eline sağlık vb gibi yorumlar yayınlanmaz

 

Full Online Film İzle,İndirmeden Sinema Seyret Copyright © 2008 Black Brown Art Template by Ipiet's Blogger Template