24 Temmuz 2008 Perşembe

Soğuk Dağ / Cold Mountain


IMDB PUANI============>7.3/10

TUR================>Dram / Romantik / Savaş
YONETMEN ===========>Anthony Minghella
SENARYO ============>Anthony Minghella, Charles Frazier, Charles Frazier (Kitap)
MUZİK ==============>Gabriel Yared
GOSTERİM TARİHİ=======>13 Şubat 2004
YAPIM ==============>2004, ABD
SURE ===============>155 Dk ..
Oyuncular============>Nicole Kidman, Donald Sutherland, Giovanni Ribisi, Jude Law, Eileen Atkins, Renée Zellweger, Natalie Portman, Brendan Gleeson, Ethan Suplee, Philip Seymour Hoffman, Ray Winstone, Jena Malone, Charlie Hunnam, Kathy Baker, Emily Deschanel, James Gammon, Jack White


KONU==>

1860’lı yıllar, Amerika... İç savaş yüzünden ikiye bölünen bir ülkede insanların birleşmesi olağanüstü bir yolculuk gerektirir. “Cold Mountain” savaşın ayrı düşürdüğü üç insanın hikayesini anlatıyor ..
Çatışmalarda yaralanan Konfederasyon (Güney) askeri Inman (Jude Law), savaşın yakıp yıktığı ülkeyi baştan başa geçerek sevdiği kadına ulaşmaya çalışmaktadır. Sevgili Ada’sına (Nicole Kidman) kavuşmak için çıktığı zorlu yolculuğun her adımında eski köleler ve isyancılar, askerler ve ödül avcılarıyla karşılaşır, beklenmedik dostlar ve tehlikeli düşmanlarla yüz yüze gelir ..
Sevgilisinin dönüşünü genç kadının da işi kolay değildir. Rahip bir babanın kızı olarak özenle yetiştirilen Ada, babasının ölümünün ardından tehlikelerle dolu bir dünyada yapayalnız kalmıştır. Dışardan gelebilecek tehditler konusunda en ufak fikri olmayan genç kadının çiftlikteki hayatta kalma mücadelesi çok zorlu olacaktır. Ada için kurtuluş umudu, Ruby (Renee Zellweger) adlı serseri ruhlu genç kadının güçlü kişiliğinde ortaya çıkar. Ruby ona güçlü olmayı, kendine güvenmeyi, tanımadığı dış dünyanın şaşırtıcı gerçeklerini ve harikalarını öğretecektir ..
CD -I-


CD -II-0 yorum:

Yorum Gönder

1) Öncelikle, kesinlikle küfür etmiyorsunuz.

2) Eğer önceki yorumlardan birine cevap veriyorsanız kime cevap verdiğinizi belirtiyorsunuz.

3) Web siteni reklamı yapmak yasaktır.

4) Yorumunuza gelen cevapları görmek için E-posta yoluyla abone ol seçeneğine tıklıyorsunuz

5) Teşekkürler eline sağlık vb gibi yorumlar yayınlanmaz

 

Full Online Film İzle,İndirmeden Sinema Seyret Copyright © 2008 Black Brown Art Template by Ipiet's Blogger Template